Collection:





1
5
Collection:
Kale
Kale
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out
We only grow the kale we like to eat! Each kale bunch is a generous bouquet of this flavorful, nutritional powerhouse.
TIP: Have you tried kale on the grill? Check out this recipe for grilled kale salad with ricotta and plums (though it works well with other stone fruit, too, like peaches!) https://www.bonappetit.com/recipe/grilled-kale-salad-with-ricotta-and-plums